iKiZLER BURCU – Astroloji

ikizler_burcu_sembol

ikizler burcu astroloji burçlar yönetici gezegen evler özellikleri

İKİZLER BURCU
( 20 Mayıs - 20 Haziran 2017 )

Zodiak takviminde 20 Mayıs - 20 Haziran’a kadar olan İkizler süreci hepimize değecek. Güneş burcu İkizler olanlar, tabii ki daha yoğun yaşayacak.

Burcun yönetici gezegeni Merkür, mitolojide “Tanrıların habercisi” diye anılır, Zeus’un oğlu Hermes’le eşleştirilir.  Zeus; çalmayacağına, yalan söylemeyeceğine söz veren oğluna, eğlenceli ve zeki olduğu, iyi konuştuğu, iyi anlaşmalar yaptığı için bu görevi vermiştir. İkizler bu mitolojik mirası sürdürmekte. Burcun Latince ismi Gemini’nin Türkçe karşılığı İkizler'dir. Burç, Romen rakamı ikiyle sembolleşir. Bu çift kimliği, hem dişi hem de eril enerjiyi işaret eder. İkizler, değişken bir hava burcudur. Haberin, iletişimin burcudur. Her türlü zıtlık burada bir araya getirilebilir. Bakalım, bir aylık süreç boyunca, burcun hangi özellikleriyle karşılaşabiliriz ve bilgiyle bu bilinci nasıl değerlendirebiliriz. Değerlendirmeler kişiye özeldir, aynı konumu her insan farklı yaşar.

İkizler zamanında, her zamankinden daha fazla, meşgul olacak bir şeyler arayabiliriz ki bu da huzursuzluk doğurabilir. Umulmadık anda cana yakın, hoş konuşmaların içine dalınabileceği gibi; en kötü şeylerin itiraf edileceği, dedikodulu ortamlar kaçınılmaz olabilir. Kızgınlıklar, şen şakrak sözler ve esprilerle unutturulabilir. Etkileyici bir konuşma, aniden kelime oyunlarıyla tartışma ortamına dönüşebilir. Aynı anda birden fazla konu gündeme gelebilir. Aceleci tavırlar ayrıntıları kaçırtabilir. İlginç sorular, zeki ve akıllı cevaplar ertelenemez tartışmaları başlatabilir. Bilgilenme ve öğrenme aktifleşir.

İkizler’ce düşünme; en kısa sürede sonuca gitmeye, olayların çeşitli açılardan yakalanmasına, analiz etmeye, muhakemeye ve süratle iletmeye, paylaşmaya yönlendirir. Rehberlik ve arabuluculuk çalışmaları artar. Yazma dürtüsü açığa çıkar. Zihinsel faaliyetlerin hızlanmasının yanı sıra fiziksel olarak da son derece hareketlenilir. Yorgunluklar, konsantrasyon eksiklikleri yaşanabilir. Kısa süreli seyahatler ve gezme isteği yoğunlaşır.

Alışverişlerde dikkat, rahatlıkla bir şeyden iki tane alınabilir. Kardeş ve komşuluk ilişkileri yoğunlaşabilir. Yaşamı turuncu renkle şenlendirmek, bilgiyi ve iletişimi arttıracaktır. Anatomik olarak; sinir sistemi, akciğerler, kollar ve ellere özen gösterilmesi bu bölgelerde oluşabilecek rahatsızlıkları engelleyecektir.

İKİZLER TAKIMYILDIZI
(GEMİNİ)

ikizler burcu astroloji burçlar yönetici gezegen evler özellikleri takımyıldız

Büyütülmüş hali için çizimin üzerine tıklayınız...
Gemini Constellation Chart ~ International Astronomical Union

Fotoğraflar:
surlygirl ~ Flickr / crop
Creative Commons Attribution Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)
frankieleon ~ Flickr / crop - mirror
Creative Commons Attribution Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

 

ikizler burcu astroloji burçlar yönetici gezegen evler özellikleri ümit çilingiroğlu

ikizler burcu astroloji burçlar yönetici gezegen evler özellikleri