Venüs – Astroloji

VENÜS

Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir. Duygusal etkilemeyi, her iki burçta farklı tınılarla ortaya koyar.

Hiçbir zaman güneşten 46 dereceden daha uzakta bulunmaz. Aşk ve güzellik gezegenidir. Eski zamanlarda 'küçük iyilik' denmiştir. Kültüre, sanata, estetiğe, sahip olunan varlıklara, eşlere, güzelliğe, çekiciliğe, damak tadına, aşırı duygusallığa, tatlılara, şekere, renklere, uyuma, şairliğe, tablolara, mücevherlere, şarkıcılığa, tiyatroya ve müziğe hükmeder. Venüs etkisi, nazik ve uyumludur. Duygusal etkileşimleri, şefkati, ahlaki karakteri, evliliği ve ne türden olursa olsun birlikteliği etkiler. Ayrıca sosyalliği, kişinin mizacını, lükslerini, hoşuna giden şeyleri ve takdiri etkiler.

Boğa’da mekân içerisinde sınırları beli yoğunlaşma, kök salma, maddesel güvence arayan, guruplaşmaya dönük, tuttuğuna sıkı sıkı sarılan ve ayağı yere basan bir tavır verir. Terazi’de, dengeleyen, bütünleyen, armoni getiren, anlam veren olarak, eşlik, açık görüşlülük, çekilik, dostluk, kibarlık ve diplomatiklik sağlar. Kararsızlık en büyük handikabıdır.

Venüs seksin değil aşkın ve duygusallığın gezegenidir, platoniktir. Erkeğin haritasında, kadın, eş, sevgili ve kız kardeştir. Venüs çarkın neresindeyse, orada gerçekten çok güzel vakit geçirtir ve eğlendirir. Bir Venüs döngüsü 224 dünya günüdür.

Bedensel anatomisi; boğaz, çene, yanaklar, tat alma duyusu, böbrekler, yumurtalıklar, iç üreme organları, deridir.

Venüs Fotoğrafı:
NASA