Plüton

PLÜTON

Akrep burcunun yöneticisi olan gezegen 1930 yılında keşfedilmiştir. Mitolojinin yer altı tanrılarından biridir, öbür dünyaya başkanlık yapar ve tüm yer altı zenginliklerinden, toprağın derinliklerini yönettiği için; tohumlardan, hasattan ve zenginliklerden sorumludur. Köklü şekil değişimlerini gerçekleştirir. Ölümü, küllerden yeniden doğumu gerçekleştirir. Yok edici değil, yeniden var edendir. 

Mitolojik,  yerin altında ve derinlerde seyreden enerjisi, süreci değil aniden ortaya çıkan sonucu gösterir. Bir anda büyük zorlayıcı bir enerjiyle, köklü değişiklikler, büyük değişimler gerçekleştirir. Eksantrik yerler ve uzaklardan esen beklenmedik şiddetli rüzgârlar onun eseridir. Despotça bir yönetimi vardır. Plüton genellikle yer altına gözle görülmeyene hükmeder. Bilinmeyen dünyaları, bastırılan duyguları, bilinçaltını kapsar. Cevap beklenen bütün alanlarda yer alır. Kütleleri, atıkları, atom gücünü, suçları ele alır. Hobileri, sabit fikirleri, grup faktörlerini, değiştirilmeyi, başlangıçları ve bitişleri, doğumu ve ölümü, kendini dış dünyadan ayırmayı, baskıyı, zorlamayı, yok olmayı, kaçırılmayı, belirsizliği, bakterileri ve virüsleri yönetir.

Doğuma, yeniden doğuşa ve dejenerasyona hükmeder. Gizlice büyüyen veya gizlenen olayları vurgular. Diktatörlük ilişkilerini, beğenilmeyen veya özel olayları kapsar. Etisi yavaş, can sıkıcı ve kaçınılmazdır. Haritanın neresindeyse, orda karışıklıkların ortaya çıkacağına, problemlerin tek başına ve yardım almadan çözmek zorunda kalınacağına işaret eder. Plüton döngüsü 247 yıldır.

Bedenimizde; boşaltım ve üreme sistemleri, cinsel organlar, tükürük bezleri, anormal gelişmelerden (siğil, tümör, doğum lekeleri ve benler) sorumludur.

Plüton Fotoğrafı:
NASA