Jüpiter – Astroloji

JÜPİTER

Yay burcunun yöneticisidir. Roma mitolojisinde tanrıların en güçlüsüdür.

Büyüteç, bolluk, bereket, rızk, şans ondan sorulur. O bir yargıç, din adamı ve felsefecidir. İyimserdir. Serveti, boş zamanı, büyük işleri, yüksek düşünceyi, büyümeyi, ahlaki değerleri, başarıyı, hoşgörüyü yönetir. Yüksek öğrenimi, filozofik düşünmeyi, arzuları, sporu, şansı, uzak yerlere ve yurt dışına seyahati, avcılığı, hayvan sevgisini yönlendirir. Jüpiter hem yargılayıcı, hem yasa yapıcı, hem de yardımcıdır. İleri görüş, anlayış, felsefeye ve dine yönelme, aşırılık ve abartma verir. Eski zamanlarda Jüpiter’e 'büyük iyilik' adı verilmiştir. Jüpiter’in etkisi emir gibidir, sağlığın ve büyümenin ilerlemesini, gelişmesini sağlar.

Haritada bulunduğu yer, şansın iyi olacağı ve iyi değerlendirmelerde bulunulacağını işaret eder. Jüpiter döngüsü 11 senedir. Şans denildiğinde akla gelen para mal mülk yanında, unutulmaması gerek şeylerden biri; trafik kazasının da bir şans olabileceğidir.

Bedenimizde;  karaciğer, atardamar kan dolaşımı, kalça kemiği, kalçalar, ayaklar, sağ kulak, alın, yağ bezleri, pankreas gibi organlarımızı etki altında tutar.

Jüpiter Fotoğrafı:
NASA