gunes

Güneş – Astroloji

GÜNEŞ

Samanyolu Gök Adası'nda bilinen yaklaşık 200 milyar yıldızdan biri olan Güneş, galaksinin sarmal kollarından birinde, kendi adıyla anılan sitemin merkezindedir. Orta büyüklükte bir yıldız olan Güneş, tek başına Güneş sistemi kütlesinin %99.8'ini oluşturur. Sistemin geri kalan kütlesini, çevresinde dönen gezegenler, astroitler, gök taşları, kuyruklu yıldızlar ve kozmik tozlar oluşturur. Sistemin idarecisi konumundadır. Yaydığı enerji Dünya üzerindeki hayatın hemen hemen tamamının var olmasını sağlar.

Güneş Sistemi ve Dünya'mız için böylesine önemli yaşamsal etkilere sahip Güneş, astrolojik olarak da çok önemlidir. Doğum haritalarında haritanın kalbi gibidir.

Arslan burcunun yöneticisidir. İnsanın kendi bildiği doğası ve yaşam gücüdür. Hayat ve can veren ruhsal gücü destekleyendir. Ben diyen, bireyi tanımlayan temel öğedir. Hayat, canlılık, neşe ondan sorulur. Önderliğin ve başarının özelliklerini gösterir. Baba, eş ve genel olarak erkekleri, erkeksi ilkeleri temsil eder. Sağlığa, yaşamsal ilkelere, otorite ve kontrole, amirliğe, sıraya, başlığa, yüksek memurluğa, sürece, değere, enerjiye, kimlik duygusuna ve tecrübe kapasitesine hükmeder.

Kuvvetlendirici ve yaşatıcı etkisi vardır. Güneş, horoskopun neresindeyse orası, haritanın hayatı ve kalbidir ve nerede parlamak istenildiğini gösterir.

Bir döngüsünü 1 yılda(365 gün 6 saatte) tamamlar.

Sağlık astrolojisinde anatomik olarak; kalp, beynin sol yarı küresi, üst kalça, dalak, dolaşım sistemi, sperm, erkeğin sağ, kadının sol gözünü temsil eder.

Güneş Fotoğrafı:
NASA