dalga-e1388923790188

Dalga Dalga Vuruşlar

 Dalga Dalga Vuruşlar

( 05 Ocak 2014 / İndigo Dergisi'nden )

dalga dalga vuruşlarDalga denilince su çağrışır. Öğrenilmiş akla dalgalı denizler, sular gelir. Her ne kadar, deniz ve okyanuslardaki dalgaların büyüyerek zararlara neden olacağı, bir dönem yaşayacaksak da, gelmekte olanlar çok farklı. Dalga, uzay zamanda yayılan ve enerjinin taşınmasına yol açan, bir yerden başka bir yere uzanan titreşimlerdir. İki dalga buluşup birbirinin içinden geçerken, etkilerini birleştirerek güçlerini arttırırlar. Harmonik dalgalar, bir eksen üzerinde her iki yöne de gittiği, başlangıç ve sonu olmadığı için sonsuza uzanırlar.

Şimdilerde nefesle içimize aldığımız, bedenimizi temizleyen, yüksek bilinç taşıyan, uyanış ve farkındalığı hızlandıran enerjilerle sanki bombardıman altındayız. Kaçacak yer yok. Doğadaki her şey enerjiden oluşmuş maddedir. Her madde, ister istemez enerji dalgalarıyla etkileşir. Doğanın en büyük paylaşımcısı insanoğlu, aldığı her nefesle bu etkileşimi içselleştirir. İçselleşmeyle, farkındalık seviyesine göre yüzleşilir.

Dünyamız, yüksek titreşimlerle, geçmişte olduğundan çok daha büyük bir etkileşime girdi. İlerlemeyi, yükselmeyi ve dönüşümü getiren, dalgalarla yüzleşme kaçınılmaz. Enerjilerden herkes kendi kabı kadarını dolduracaksa da, kimilerine onu kaldırmak zor gelebilir. Zorluk, eskimiş, sıkı sıkıya yapışılmış ve bırakılmak istenmeyenlerden kaynaklanır.

Evrensel değerlerden, kendilerine kendince değer biçenlerin, ben söylemlerinin geçerliliğinin olmayacağı zamanlara akmaktayız. Egosantrik olmayan ben kavramı BENdeki BİRlikle biz olma halini, her canlı deneyimlemekte.

Büyük bir çoğunluk anda kendini birliğin içinde bulurken, kimisi birlikten ayrı olamayacağı gerçeğini kabul etmediği için dışarıdan izlemekte...
 

Artık zaman, kişinin kendini değişmez insani ve etik değerlerden (saygı, namus, dürüstlük, vb.) soyutlayarak, kendine göre değiştirdiği değerlerin, yargıların ardına sığınmasına izin vermeyecek. Bakar körlük devri bitiyor, yüzleşme zamanı geliyor. Zaman, sevgiye kucak açmanın, olanı sevgiyle kucaklamanın zamanıdır. Yunus Emre ne güzel demiş:

“Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için...”

Gökyüzü yeryüzü etkileşimi, hakikatlerin ortaya çıkmasına karşı olanların oluşturabileceği kaosa işaret etmekte. Kaçınılmaz olan engellenemez.

Kaynak: Ümit Çilingiroğlu - Dalga Dalga Vuruşlar

ümit astrolog astroloji burçlar yönetici gezegen evler özellikleri yıldız haritası ümit çilingiroğlu